patronat medialny

Medalistki olimpijskie odwiedziły dzieci i młodzież w Głuchołazach

fot. Jakub Iwański
Medalistki – w tym złote! – igrzysk olimpijskich Małgorzata Hołub-Kowalik i Agnieszka Kobus-Zawojska były gośćmi specjalnymi „Multisportowego Festynu – Głuchołazy 2022”. W imprezie udział wzięło prawie pięciuset uczestników, głównie dzieci i młodzieży z terenów wiejskich i małych miast z województwa opolskiego.

Muszę przyznać, że gdy tylko mam czas to z przyjemnością uczestniczę w takich imprezach. Podobnie było tutaj, bo jestem przecież w trakcie przerwy między sezonami, ale jeszcze przed wyjazdem wakacyjnym, więc z wielką radością przyjęłam zaproszenie do Głuchołazów – mówi Małgorzata Hołub-Kowalik, mistrzyni i wicemistrzyni olimpijska z Tokio.

Uczestnicy w trakcie festynu rywalizowali w dwunastu indywidualnych konkurencjach – rzucie do celu, slalomie piłkarskim zakończonym strzałem do bramki, wyścigach na piłkach do skakania, biegu zwinnościowym w workach, torze przeszkód z przyborami, biegu na desce snowbordowej, skokach ze skakanką, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 metrów do lat 5, biegu na 100 metrów do lat 7, biegu na 200 metrów do lat 9 i biegu na 400 metrów do lat 12 oraz uczniów szkół średnich. Dodatkową konkurencją drużynową było przeciąganie liny, a organizatorzy zadbali także o rodziców i opiekunów dzieci organizując dodatkowy bieg dla dorosłych na dystansie jednego kilometra. Rywalizujących uczestników „Multisportowego Festynu – Głuchołazy 2022” odwiedził minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk.

Fantastycznie jest widzieć aktywnych fizycznie młodych ludzi, którzy są przecież przyszłością Polski. Cieszę się, że mogłam mieć swój udział w tym spotkaniu, bo uważam, że my, sportowcy z osiągnięciami, mamy obowiązek zachęcać młodzież do uprawiania sportu – dodaje Agnieszka Kobus-Zawojska, srebrna i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w wioślarstwie w Tokio i Rio de Janeiro.

Jesteśmy bardzo zadowoleni z organizacji całego festynu. Jestem przekonana, że wszystkie rodziny, które tłumnie odwiedziły stadion w Głuchołazach, na długo zapamiętają ten dzień. Mieliśmy wielkie gwiazdy z olimpijskich aren, które pomagały w sportowych animacjach – opowiada Justyna Zielińska, prezes Głubczyckiego Stowarzyszenia Kresowego, organizator imprezy.

Impreza miała charakter rekreacyjny, ale także historyczny i patriotyczny.

Każdy z uczestników otrzymał bogaty pakiet startowy z pamiątkowymi gadżetami, a także owocami, kanapkami i wodą. Nikt zatem nie wyszedł ze stadionu z pustymi rękami, a dla najlepszej trójki festynu – uczestnicy zdobywali bowiem punkty za każdą konkurencję – przygotowano medale, puchary i nagrody rzeczowe. Puchary i vouchery na sprzęt sportowy otrzymały także najlepsza szkoła podstawowa i ponadpodstawowa.

Organizację „Multisportowego Festynu – Głuchołazy 2022” sfinansowano ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki.
PRZECZYTAJ JESZCZE
pogoda Wołomin
0.8°C
wschód słońca: 07:26
zachód słońca: 15:24
Koronawirus
mazowieckie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Wołominie

kiedy
2022-12-05 19:00
miejsce
Biblioteka Publiczna Miasta i...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-06 18:00
miejsce
Kino Kultura, Wołomin, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-09 17:30
miejsce
MCER - Mareckie Centrum...
wstęp biletowany
kiedy
2022-12-10 16:00
miejsce
Kino Kultura, Wołomin, ul....
wstęp biletowany